444 91 33
Alüminyum (Al), gümüş renkte sünek (Bir nevi esnek) yapıda bir metaldir.

ALÜMİNYUM HURDASI

Başka uzay ve havacılık sektörleri ve sanayi alanları olmak üzere inşaat, nakliyecilik gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Latin-Yunan dillerinden esinlenerek dünya dillerine geçmiştir. Türkçemizde ise pek kullanımı olmasa ve bilinmese de karşılığı “Akalay” ve “Telenir” şeklindedir.

Alüminyumun Tercih Edilme Nedenleri

Alüminyum, hafif yapılı malzemedir. Hava şartlarına, yiyecek maddelerine ve gündelik hayatta kullanılan birçok sıvı ve gazlara karşı dayanıklıdır. Alüminyum’un yansıma özelliği yüksektir. Gümüşi beyaz rengi ile yansıma gücü daha da artmaktadır. İç ve dış mimaride cezp edici bir maddedir. Görünüm ve uygulama yapısı olarak öncelikli tercih edilen maddelerdendir. Elastik – Sünek bir esnekliğe sahiptir. Bu yüzden ani darbelere karşı dayanıklıdır ve düşük sıcaklıkta azalım söz konusu olmaz. Çelik gibi düşük sıcaklıklarda dayanıklılıkları azalmaz. Alüminyum, işlenmesi kolay metaldir. Isı ve elektriği bakır kadar iyi iletir. İletkenlik özelliği bulunur.

Alüminyum ve Alüminyum Hurdasının Kullanım Alanları

Soğuması kolay, ısıyı emebilen metalik yapıda olduğu için soğuma sanayinde kullanılır. Diğer metal ve özellikle bakıra göre çok daha ucuzdur. İşlenmesi de kolay ve yumuşak yapılıdır. Bu sebeple birçok sektörde geniş kullanım kazanmıştır. Uçak, uzay, inşaat ve elektrik-elektronik alanlarında ciddi kullanıma sahiptir. Dekoratif mobilya ve süs eşyalarında, ev araç, gereç ve motif eşyalarında kullanılır.

Alüminyum Hurdası Fiyatları

Alüminyum hurdalarının fiyatları da hurdacıya ve bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Hurda fiyatı ne kadar, Alüminyum kilosu ne kadar diye soranlara bir liste olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazı platformlar genel geçer ortalama fiyat tablolarını dönemsel olarak yayınlamaktadır.

Alüminyum hurda kilo fiyatı ne kadar diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Alüminyum hurda alış fiyatı ve alüminyum hurda fiyatları bilgisine fiyat listesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatlara ulaşmak için tıklayınız.

Bakır, ısı ve enerji ileten en iyi elementlerin başında gelmektedir. Isı, elektrik, soğutma, enerji odaklı birçok sektörde çok sık tercih edilmesinden dolayı bakır hurdaları oldukça kıymetlidir.

Arz – Talep dengesine bağlı olarak Alüminyum fiyatlarında da değişiklikler görülebilmektedir.

Alüminyum hurdaları Türkiye başta olmak üzere dünyanın gelişmekte ve gelişmiş birçok ülkesinde büyük öneme sahiptir. Her geçen gün de artan taleple bu durum gözlenebilmektedir. Alüminyum Hurdalarının geri dönüşüme kazandırılması doğa, çevre ve gelecek dünya yaşamı için oldukça önemlidir.

Alüminyum Hurdası Alan Yerler

Ankara‘da alüminyum hurdası alan firmalar içerisinde en eski ve tecrübelisi olarak Şahinler Grup Metal bulunmaktadır.

İstanbul’da Sultangazi, Beşiktaş, Kâğıthane, Bakırköy, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Avcılar, Fatih, Arnavutköy, Şişli, Eyüp, Sarıyer, Esenler, Başakşehir, Güngören, Çatalca, Beylikdüzü, Zeytinburnu, Bahçelievler, Esenyurt, Silivri ve Beyoğlu ilçelerinde hurda alımı yapılmaktadır. Diğer her ilçe ve bölgede Alüminyum hurdası alabilecek hurdacı bulmak mümkündür. Fakat doğrudan düşük oranlı ve az meblağda Alüminyum hurdasını fabrikalar almayabilir. Bu yüzden doğrudan fabrikalara değil, hurdacılara satmak daha avantajlıdır.

Alüminyum Hurdası Nakit Alımı

Hurdacılar daha çok nakit işlem sağlamayı tercih ederler. Profesyonel hurdacılara satış yapılmalıdır. Bu kapsamda profesyonel hurdacılarda dikkat edilmesi gerekenler;

- Nakit alıma özen gösterirler,
- Kg hesaplamalarını özenle yaparlar,
- Hurda duruma uygun araç temin ederler,
- Hurdaların hasar görmesine izin vermezler.

  • Denizciler Cad. No: 40 Ulus / Ankara 0312 309 90 01 0532 643 0606 0532 333 3334 0532 222 2888 bilgi@sahinlergrupmetal.com.tr
  • İvedik Köy Mah. 3804 Cad. No:22 Hurdacılar Sitesi Yenimahalle / Ankara 0312 309 90 01 0532 643 0606 0532 333 3334 0532 222 2888 bilgi@sahinlergrupmetal.com.tr
  • Zübeyde Hanım Mah. Sugüzeli Sok. No: 6 Altındağ / Ankara 0312 309 90 01 0532 643 0606 0532 333 3334 0532 222 2888 bilgi@sahinlergrupmetal.com.tr